Probiotika Superhuman WildCoco představují unikátní doplněk stravy od značky Wild & Coco. V čem vám mohou pomoci?

Co jsou probiotika

Termínem probiotika obecně označujeme kultury mikroskopických organismů prospěšných pro náš organismus.

Tyto organismy se běžně přidávají do potravin, případně se prodávají ve formě potravinových doplňků. Do doplňků se většinou přidává více bakteriálních kmenů, zejména jde o laktobacily a bifidobakterie.

Konkrétně se většinou setkáte s Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri a Lactobacillus rhamnosu.

Tyto probiotické kmeny jsou živé a jejich primárním úkolem je osídlit střevní mikroflóru. V našich střevech se vyskytují přirozeně.

V některých případech však může dojít k tomu, že těchto bakterií je ve střevě nedostatek. Prostředí našeho střeva se vychýlí ze své rovnováhy a nadbytek bakterií, které jsou pro organismus škodlivé, se projeví různými zdravotními potížemi.

Jaký účinek mají probiotika Superhuman WildCoco

A právě od toho jsou tu doplňky stravy a potraviny s obsahem probiotik, které nám pomohou dostat naše střeva opět do kondice. Jedním z nich jsou i probiotika  Superhuman WildCoco.

Tento přípravek obsahuje celkem 28 bakteriálních kmenů. Ty dokáží osídlit naše střeva, podpořit tak odolnost organismu, posílit střevní stěnu a zlepšit celkové fungování střevního mikrobiomu.

Zdravě fungující mikrobiom se stará primárně o dostatečné vstřebávání živin z potravy, odolnost organismu vůči infekcím, optimální tvorbu tepla a snížení stresu a zlepšení celkového psychického stavu uživatele.

V probiotikách je rovněž obsažena vláknina z topinamburu, která plní funkci tzv. prebiotika.

To znamená složky, která se v tlustém střevě může stát živnou půdou právě pro prospěšné kmeny bakterií. Zároveň bakterie z probiotik Superhuman WildCoco vykazují odolnost vůči prostředí žaludku, kde je nízké pH. To znamená, že do střev skutečně doputují živé, a tedy funkční.

Jak užívat probiotika Superhuman WildCoco

Probiotika je vhodné konzumovat v rámci vyváženého životního stylu, do něhož patří také potraviny přirozeně obsahující probiotické bakterie. V případě Wild & Coco tak můžete zejména sáhnout po Cocoguardu.

Dále je pro zvýšení efektu preparátu doporučeno konzumovat dostatek prebiotické vlákniny, polyfenolů a Omega 3.

Samotná probiotika se podávají denně, a to ráno nalačno. Dávkovat můžete 1 až 3 kapsle denně. Pokud s jejich užíváním teprve začínáte, doporučuje se dávka nižší a postupné navyšování vždy pouze o 1 denně po týdnu.

Již po prvních dnech by se měly projevit první účinky spočívající zejména v pravidelném vylučování. Aby bakterie mohly konat optimálně svou „práci“ je však vhodné pokračovat nejméně po dobu 3 měsíců.

Jakou mám zkušenost já?

Doplněk stravy je vhodný také pro těhotné a kojící ženy a malé děti – a to jsem taky využila. Tablety jsou veganské a nezpůsobují alergie. Pro uživatele trpící potížemi se střevní stěnou nebo histaminovou intolerancí jsou doporučena probiotika Histabiotics.

Líbí se mi šíře, kterou pomáhají tyto probiotika. Osobně je už znám z dřívějška, kdy jsem s nimi srovnala jeden zažívací neduh a rozhodně je můžu doporučit. Ale ze zkušenosti doporučím si vzít větší balení, protože rychle se jejich oblíbenost v rodině rozšířila, tak ať vám nezmizí tak rychle, jako mně.

Klady

  1. Veganské složení
  2. Nealergické
  3. Živé probiotika
  4. Jednoduché dávkování
  5. Vhodné i pro těhotné (díky!)

Zápory

  1. Rychle mizí
  2. Asi cenovka, ale je adekvátní k výsledku

Více infa najdete přímo v shopu WildCoco! :-)) Tady

Přečtěte si další články o hubnutí:

Vrchní hubnátor