Břicho, někdo ho má hezké rovné, někdo na něm má vyrýsovaný pekáč buchet, ale většina lidí si na tomto místě střádá přebytečný tuk. Pokud patříte mez ty, kteří disponují větším bříškem, které raději zakrýváte před zraky ostatních, tak si ukážeme, jak ho můžete proměnit v hezké štíhlé bříško, o kterém jste snili.

V oblasti břicha se ukládá tuk, který se mnoho lidí snaží marně shodit. Přitom hubnutí této partie může být stejně snadné, jako hubnutí jiných partií. Hlavním nepřítelem je často nezdravý životní styl, sedavý způsob života, špatné stravování a nedostatek fyzického pohybu.

Ukážeme si 10 pravidel, které vám pomohou se rychle nevzhledného bříška zbavit:

  1. Omezte sezení na minimum a pokud musíte sedět v práci, dbejte na pravidelný pohyb ve volném čase.
  2. Jezte alespoň 5 x denně v malých porcích, vyhněte se pocitu hladu.
  3. Sportujte 4-5x týdně
  4. Cvičte posilovací cviky na oblast břicha: sklapovačky, sedy lehy, zvedání nohou na hrazdě, zkracovačky, simulace jízdy na kole na zádech, vytáčení nohou do stran vleže aj. Každý den dopřejte břichu alespoň 15-20 minut cvičení.
  5. Sportujte vždy déle jak půl hodiny a dbejte na to, aby váš tep neklesl pod 120 tepů za sekundu, po půl hodině dochází k nejefektivnějšímu spalování.
  6. Pro urychlení spalování při cvičení si oblečte vrstvu oblečení navíc, oblast břicha se rychleji zahřeje a spalování bude účinnější.
  7. Vyhýbejte se alkoholu, kávě i cigaretám. Slazené nápoje nahraďte ovocnými šťávami bez přidaného cukru a zeleným čajem.
  8. Jídla nepřipravujte na oleji.
  9. Pro stravování si sestavte jídelníček, ve kterém bude během hubnutí menší příjem kalorií než výdej. Po zhubnutí vyrovnejte, aby byl příjem stejný jako výdej.
  10. Pište si, co za den sníte a kolik pohybu uděláte, snažte se zlepšovat ve všech aspektech.

Sdílejte s ostatními tyto pravidla, která mohou s hubnutím pomoci i vašim přátel? U nás jsou vyzkoušené a prověřené. Pokud však někdo nechce se věnovat cvičení, ale chce hubnout především díky vyváženému jídelníčku na hubnutí, doporučujeme mu využít služeb výživového poradce.

Přečtěte si další články o hubnutí:

Hubnoucí Kápo

Avatar for Hubnoucí Kápo

Vše, co jste potřebovali vědět o hubnutí on nikdy nevěděl. A proto se projedl do 100 kg váhy, aby znovu musel pochopit, jak se dá hubnout i bez hladu. Dnes je hlavní redaktorem našeho magazínu, protože si prošel vším od nadváhy, zdravotních obtíží, až po jojo-efekty a hlavně udržitelné hubnutí. To ho dodnes drží fit a v pevné a štíhlé postavě.