Hubnutí by nemělo být výsledkem indikace nebezpečných chemickým doplňků potravy, ale mělo by vždy být založeno na zdravém a přirozeném principu, tedy především na úpravě
jídelníčku. Optimální denní stravování a pitný režim, rozložený do 7 dnů, je začátkem k úspěchu rychlejšího metabolismu a účinnějšího spalování tuků.

Obecně jídelníček na hubnutí slouží jako nástroj, kterým si vypěstujete vlastní návyky, přičemž se vám podaří zhubnout. Pokud budete ukáznění a jídelníček dodržíte, uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Krásná štíhlá žena

Jídelníčků je dnes na internetu či v časopisech mnoho, ale ne každý vám sedne na míru. Správný jídelníček je i o faktu, že vysledujete potraviny, po kterých jste přibírali a ty do svého nového jídelníčku zkrátka nezahrnete nebo jen v omezené míře. Dieta není o hladovění, to byste si měli pamatovat.

Z hlediska krátkodobého cíleného hubnutí můžete zvolit vodovou nebo mléčnou dietu, ale dlouhodobě se nedoporučují, protože se při nich vynechává živočišná či rostlinná složka, v horším případě obojí. Při dlouhodobějším efektu hubnutí si dopřejte pestrý jídelníček se všemi dostupnými surovinami, u nichž se domníváte, že jsou zdravé.

Určitě byste měli zařadit dostatek ovoce a zeleniny, také jíst v menších dávkách častěji, než dvakrát denně. Jídelníčků je celá řada, dnes povíme něco o dietním a zdravém jídelníčku, při kterém si za cíl dáme pestrost a vyváženost. V mnoha případech se osvědčila i krabičková dieta recepty s jídelníčkem.

Dietní jídelníček

Slouží pro krátkodobější účely s cílem zhubnout, v delším režimu se stává spíše životním stylem k udržení váhy bez větších výkyvů. Jedná se o vzájemnou souhru prvků, která dokonale kopíruje vaše rozhodnutí zhubnout.

Jen ruku v ruce se vám podaří přebytečná kila shodit dolů. Dietní jídelníček na týden začněte každý den se snídaní. Připravte si zdravé domácí müsli (opražené vločky na sucho na pánvi) s banánem, rozinkami a lžící bílého jogurtu.

Pokud máte raději slanou variantu, doplňte tělu potřebné živiny v podobě celozrnného chlebíku s lučinou a třeba rajčetem nebo šunkou s paprikou. Už u snídaně vidíte, že snídaně je lehká a dietní, protože nezatěžuje trávicí trakt.

Před obědem si dopřejte malou svačinku v podobě ovoce, zeleniny, bílého jogurtu nebo kysaného nápoje. Oběd směřujte k netučnému masu, dopřejte si např. lososa nebo tuňáka. Smíchat ho můžete s kuskusem nebo těstovinami.

Další oběd může být třeba čočka s vejcem nebo kuřecí stehno s rýží, atd. K večeři je vhodný jakýkoliv zeleninový salát se zakápnutím olivového oleje. Pomazánky z netučného tvarohu zasytí, zeleninová polévka zahřeje.

Zdravý jídelníček

Dalo by se říci, že výše zmiňované nápady jsou základem zdravého jídelníčku. Stačí jen dodržet pravidelnost, menší porce a nejíst bezprostředně před spaním. Nějaký ten sacharid by vám měl ovšem přes noc vydržet, abyste se nebudili s ranní únavou a bez energie. Zdravý jídelníček přesně na míru nám nastaví výživový specialista.

Krabičková dieta s jídelníčkem

Princip krabičkové diety tkví v pravidelnosti a vyvážené stravě. Porce jídel jsou rozděleny do několika částí (krabiček) – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Mezi jídly se udržuje odstup ve dvou až třech hodinách.

Neměli byste mít pocit hladu. Krabičková strava je chudá na tuky, rozmanitější na minerály, vitamíny a vlákninu. Jednoduché cukry a sodík se tu prosazují jen v nezbytně nutné dávce.

Krabičková dieta s jídelníčkem není drastickým hubnutím, jedná se o režim, kterým si uvědomíte důležitost změny stravovacích návyků. Hubne se pomaleji, ale s dlouhodobými výsledky, když se řídíte pravidly. Laicky řečeno je to dieta, která je založena na racionálním stravování.

Dejte svým přátelům vědět o užitečných jídelníčcích na hubnutí, které jim mohou pomoci při náročné redukci nadbytečné hmotnosti – uděláte jim neskutečnou službu a jistě vám budou vděční za možnost změny jejich života.

Pokud chcete sestavení jídelníčku nechat na nutričním specialistovi a mít tak jídelníček na hubnutí na míru vašemu tělu, zdravotnímu stavu a také chutím (ty jsou velmi důležité pro to, abyste daný jídelníček rádi dodržovali a potajnu ho neruinovali třeba přeslazenými sušenkami…) svěřte se do rukou specialistů – můžete využít třeba možnosti bezplatného vytvoření jídelníčku na míru v některém z dietetických center.

Získejte konzultaci ZDARMA

Přečtěte si další články o hubnutí: