Většina z nás to zná. Otázka, jak ZHUBNOUT? Jak náplanovat jídelníček a pokud si hodně věříme, tak i jaký nastavit cvičební plán. Ale ruku na srdce, plány jsou jedna věc a jak VYDRŽET, je věc druhá.

Už v úvodu je důležité zmínit NEJPODSTATNĚJŠÍ informaci. Nestavte před sebe vyšší cíle, než v konečném důsledku dokážete splnit. Je ušlechtilé snažit se vše zvládnout co nejrychleji a nejefektivněji. Ale realita je povětšinou někde jinde.

Podívejme se na to jinak. Co zkusit nedržet žádné DIETY, ale snažit se změnit způsob stravování? Nezní to lépe? Splnitelněji?

STRAVA

  • PRAVIDELNOST – Ač se to nezdá, jedná se o nejpodstatnější aspekt celého stravování. Věřte, že žaludek vám za pravidelný přísun potravin poděkuje a časem si bude o jídlo sám říkat.
  • DOSTATEK ZELENINY – Zelenina je všelék. Pokud ji budete přidávat k pokrmům, tak nejenom budete dělat to nejlepší pro svůj organismus, ale v těžkých začátcích vám to pomůže hladový žaludek zasytit.
  • PITNÝ REŽIM – Voda. Jedno slovo, čtyři písmena a obrovská přidaná hodnota. Říká se, že hlad je převlečená žízeň. Když budete dostatečně dodržovat pitný režim, tak vám to velmi pomůže k vysněné změně stravování.
  • KALORICKÉ TABULKY – Možná si nyní ťukáte na čelo. Nebojte, nedoporučujeme vám kontrolovat hodnoty každé potraviny, kterou se chystáte konzumovat. Tyto tabulky jsou volně ke stažení v systému ANDROID a jako pomocník pro vás budou nepostradatelné. Stačí jen zadat, co jste ten den jedli, vypili, jaký pohyb máte za sebou a tabulky vše ohlídají za vás.

Jak vidíte, není toho mnoho. Každopádně je to pro výsledný efekt reálnější, než se striktně vzdávat toho, co máte rádi a nutit se do něčeho, co naopak rádi nemáte. Můžete jíst prakticky cokoliv, jen dodržujte jasná pravidla. Pravidelnost, ať žaludek nehladoví a množství kolik toho během dne sníte. Máte rádi smažený řízek, sýr, hranolky? Občas zhřešit neškodí. Jen musíte počítat s tím, že pro výsledný efekt si v ten stejný den už budete dávat méně tučné pokrmy.

CVIČENÍ

Cvičení jde ruku v ruce s naším stravovacím posláním. Není nutné hned myslet na nejhorší a hroutit se při představě hodin trávených v posilovně. Ne nadarmo se říká: ,, Trocha pohybu ještě nikoho nezabila.“ V základu vám stačí tato věta. Neradi běháte? Neběhejte. Nechcete cvičit doma? Jdětě cvičit na jiná místa. Nikdo vás nedonutí posilovat? Neposilujte.

Dělejte pohyb, který vám dělá radost. Který vás v důsledku nebude ze všech stran ničit. Myslete na to, že každý pohyb se počítá. Ať už je jakýkoliv, jen vás musí bavit. Hýbejte se. Není to příkaz, pokud nebudete chtít, tak vás nikdo nedonutí. Ale vy přece chcete, že? Už tím, že jste na našich stránkách, chcete NĚCO změnit.

Závěrem už si dovolíme zmínit jen pár slov. Ne každému se ZHUBNOUT podaří. Bez poražených není vítězů. V tomto případě je každý z vás vítěz. Stačí jen chtít a dokážete to. Vždyť přece nejdete držet žádnou hladovou dietu, jdete si pouze hlídat CO JÍTE. A protože trocha pohybu ještě nikoho nezabila, tak se budete touto magickou větou řídit. Nic víc, nic míň.

Takže směle do toho vítězové, protože hubnutí není hladovění…

Přečtěte si další články o hubnutí: