Wayusa Organic Brainmarket je čaj, který vám dodá mnoho energie. Odkud pochází a v čem se liší od tradičních čajů?

Co je Wayusa Organic Brainmarket

Wayusa je prakticky silnějším „sourozencem“ čaje Yerba maté. Jedná se o lístky rostliny Ilex guayusa pocházející z rodu cesmína.

Na čaj se však lístky mohou využít až po 3-4 letech, přičemž platí, že čím je rostlina starší, tím je výsledný produkt kvalitnější. Na jihoamerickém kontinentu je nápoj, který se z těchto lístků vyrábí, znám už 2 000 let.

Wayusa Organic Brainmarket je tak tradičním stimulantem. Jedná se o čistě přírodní produkt pocházející z Ekvádoru.

Jde o tradiční prostředek původních obyvatel Amazonie. Indiáni z tamních deštných pralesů používali tradičně tento čaj hlavně k tomu, aby je udržel dostatečně svěží do pozdních nočních hodin. Stejně tak mohli po konzumaci využít mnohem bystřejší smysly při lovu.

V čem nám může pomoci

Moudrost původních obyvatel Amazonie můžeme pro své účely uplatnit i my. Wayusa Organic Brainmarket se používá pro zvýšení psychické i fyzické kondice.

Dáno je to působením aminokyseliny l-theanin. Zároveň obsahuje antioxidanty, a to dokonce ve vyšším podílu než oblíbený zelený čaj. V tomto produktu nalezneme také kofein, avšak jeho množství je v porovnání s kávou nižší.

Energie z tohoto čaje se uvolňuje pozvolna, díky tomu je možné jej pít celý den. Využijí jej například řidiči, ale všichni ti, kteří se potřebují dobře koncentrovat, například v zaměstnání. Podporuje i paměť, což využijí nejen studenti v období zkoušek.

Nemusíte se navíc obávat žádných nežádoucích účinků, jako je nervozita nebo časté močení.

Navíc lze tento čaj využít pro zlepšení funkce imunitního systému. To je dáno především obsahem vitamínu C. Wayusa je rovněž známa značným podílem polyfenolů a flavonoidů, které působí antioxidačně. Připisuje se jí i blahodárný vliv na kardiovaskulární systém nebo na močové cesty.

Další pozoruhodnou látkou, která se v rostlině nachází, je kyselina chlorogenová. Ta bývá především považována za zázrak v boji s nadbytečnými kilogramy.

Jak čaj Wayusa Organic Brainmarket připravit

Čaj je možné připravit dvěma způsoby. Tradiční příprava vyžaduje nasypat do 1 litru studené vody 3 až 5 polévkových lžic čaje a přivést směs k varu. Posléze se čaj nechá na mírném ohni vařit 3 až 5 minut.

Pokud ale spěcháte, můžete si čaj připravit i jinak. Do kalabasy (rituální nádoba na Yerba maté) vložte 2-4 polévkové lžíce Wayusy, Poté nalijte do 1/5 kalabasy studenou vodu. Lístky by měly být namočené. Poté až po okraj dolijte horkou vodu ohřátou na 80 °C.

Co na něj říkám já?

Chuť tohoto čaje je jemná a v porovnání s Yerba maté méně hořká. U některých typů čaje Wayusa může být chuť dokonce lehce nasládlá. Líbí se mi, že nenakopává tak silně jako Matéčko, ale přesto se jeho síla drží z mé zkušenosti 4 hodiny. A to je solidní jízda v práci, to vám můžu slíbit. I pod vlivem píši tuto recenzi.

Klady
  • Přírodní původní
  • Tradiční příprava
  • Organická kvalita
  • Solidní efekt na energii
Zápory
  • Náročnější příprava
  • Náročnější dávkování

Více infa najděte zde v obchodě! :-))

Přečtěte si další články o hubnutí:

Vrchní hubnátor