Vatové tyčinky má v koupelně asi každý z nás. Nejen na čištění uší, podle kterého také získaly svůj hovorový název „uchošťoury“, ale i na úpravy make-upu či manikúry nebo k ošetřování poranění.

Běžným plastovým tyčinkám s vatovými konci už ale odzvonilo, na scénu totiž přicházejí tyčinky Endles by Econea z udržitelných materiálů. S balením 200 ks tyčinek můžete mít klidně 200x lepší pocit z šetrného přístupu k naší planetě. Vyzkoušejte je i Vy!

Rychle rostoucí bambus a jemná bio bavlna

Tyčinky Endles by Econea jsou vyrobeny 100% z přírodních materiálů. Z udržitelně pěstovaného bambusu a organické bavlny. Fungují stejně jako běžné plastové tyčinky, dopad jejich výroby a používání na životní prostředí je ale mnohonásobně nižší. Proč zrovna tyto dva materiály?

Bambus velmi rychle dorůstá, čímž se sám obnovuje, a nepotřebuje ke svému růstu mnoho prostoru ani vody.

Při jeho pěstování navíc není třeba používat žádné chemikálie.

Intenzivní obnova porostů probíhá i bez hnojení a díky antibakteriálním látkám, které obsahuje, ho neohrožují škůdci z rostlinné ani z živočišné říše, není tedy nutné používat žádné pesticidy.

Organická bavlna na koncích vatových tyčinek je jemná, příjemná na dotek a na rozdíl od běžné vaty neobsahuje chemická bělidla ani ostrá vlákna, která mohou dráždit jemnou pokožku.

Šup s tím do kompostu

Běžné plastové tyčinky většinou skončí na skládce nebo v oceánech a mořích. Kvůli jejich malé velikosti je snadnou mohou zkonzumovat někteří živočichové. Tyčinky Endles by Econea můžete po použití jednoduše hodit na kompost.

Úplně se rozloží a nezůstane po nich nic jiného, než Vaše radost z dalšího kroku k udržitelnému způsobu života.

Tyčinky jsou navíc baleny v kartonové krabičce, kterou můžete také zkompostovat nebo recyklovat v modrém kontejneru na papír.

Klady

  • Jednoduché balení
  • Bambus z hlídaného zdroje
  • Funkční, ale eko produkt
  • I oba můžete s klidem vyhodit

Zápory

  • Nic nemám

Více najdete na Econea! :))

Přečtěte si další články o hubnutí:

Vrchní hubnátor