Energie. Věc, která kvůli dnešní uspěchané době mnoha lidem chybí. Na vině je všudypřítomný stres, pracovní povinnosti a spěch. Proto pro vás máme potraviny, které by vám tento deficit energie pomohly snížit.

Problémy s nedostatkem energie

Někteří lidé do dne vstoupí s malým množstvím energie. Přitom kdyby upravili své stravovací návyky a dopřáli si plnohodnotnou snídani, která vám dá vše, po čem tělo po ránu prahne, bylo by to mnohem lepší a zdravější.

V důsledku deficitu energie se je poté snaží dohnat pitím nepřeberného množství kávy, dopováním potravinami, které mají velmi nepřiměřené množství cukrů a jsou kalorické.

TOP 3 potraviny pro energii: 

  • Kofein

Věc, bez které by se většina lidí ráno neobešla. Kofein nám pomáhá doplňovat energii. Zároveň má mnoho zdravotních pozitiv.

Káva nám zrychluje metabolismus a pomáhá proti ukládání tuků. Pomáhá nám s pamětí, stimuluje naše mozkové závity, aby mohly celý den jet naplno. Účinně bojuje proti kardiovaskulárním nemocem a předchází rizikům vzniku těchto nemocí.

Avšak je nutno dodržovat zdravé dávkování kávy. Všeho moc škodí. Odborníci se shodují na ideálním počtu 4 malých šálků kávy za den.

  • Ovesné vločky

Jsou skvělým příkladem nutričně bohaté snídaně. Díky tomuto zdravému pokrmu získáte správný obsah vlákniny, který je potřebný pro lidské tělo. Zároveň mají schopnost zasytit vás na dlouhou dobu.

Jsou ideálním zdrojem sacharidů, které vám dodají potřebné množství energie. Je v nich obsažen draslík, který udržuje tělo v chodu. Taktéž jsou velmi efektivní při upravení hladiny cholesterolu, působí protizánětlivě a jsou skvělé v případě, že bojujete s problematickou pletí.

  • Banány

Banány prokazatelně zlepšují náladu. Obsahují vysoké množství antioxidantů, které vás ochrání před nemocemi.

Stabilizují hladinu krevního cukru a redukují ranní nevolnost. Skvěle se postarají o vaše střeva, z důvodu velkého množství vlákniny a to stejně jako u vloček znamená, že do sebe dostanete velké množství energie a oddálíte hlad.

Obsahují vysokou hodnotu draslíku, takže díky nim můžete být taktéž chytřejší a bystřejší. Banány jsou zkrátka jedním z nejvýživnějších plodů na světě.

Využijte těchto energetických tipů a budete mít produktivnější a kvalitnější den.

Přečtěte si další články o hubnutí: