Diet je dnes velké množství, ale vy nevíte, která by prospěla vašemu organismu? Dieta už není název jen pro léčebně dodržovaný postup, který nařídí lékař. V přeneseném slova smyslu se dieta přesunula do podvědomí lidí i na úroveň redukčních diet, kterých je opravdu spoustu.

Přehled všech diet

 

Ne každá je účinná a hned funguje. Jestli máte zpomalený metabolismus začněte detoxem. Potom si vyberte tu, která vám bude vyhovovat nejvíce a neporušíte ji. Nemá smysl držet vodovou dietu, když víte, že to je pro organismus vysilující, atp.

Protikvasinková dieta

Při léčbě kvasinkového onemocnění je dobré zařadit do jídelníčku jídla, která podpoří efektivitu léčby. Vynechte v tomto období bílou mouku a cukr.

Osmihodinová dieta

Není to dieta, která se drží pouhých pár hodin, ale dodržují se tu intervaly mezi jídly osm hodin. Princip diety je založen na hladovění, které v závěru není pro organismus vůbec zdravé. Jinak je povoleno vše. Představa, že si Američani dají o půlnoci hamburger a ráno posnídají hranolky je děsivá.

Tukožroutská dieta

Je z hlediska výživných hodnot, které tělo při této dietě postrádá spíše nevhodná. Stejně pro většinu zůstává oblíbenou, protože zhubnout za týden je vidina velkého snu. Tukožroutská polévka vás zbaví kilogramů, ale odbourávají se při ní i svaly, což je nežádoucí.

Alkalická dieta

Alkalická dieta se drží za účelem vyrovnání pH krve společně s acidobazickou rovnováhou. Tato dieta spočívá v konzumaci zásaditých (alkalických) potravin. Při opačné konzumaci a nadbytku kyselých se v organismu hromadí odpadní látky.

Cholesterolová dieta

Při cholesterolové dietě se do jídelníčku zařazuje dostatek luštěnin, např. čočková polévka. Tyto potraviny napomáhají snížit hladinu LDL cholesterolu (zlého), čímž prospívají k odstraňování a odbourávání tuku z organismu. Postupně také dochází k eliminaci obezity.

Středomořská dieta

Středomořská dieta je pro vás dobrým návykem. Udrží vás fit a ve štíhlé linii. Jen si představte, co se konzumuje u moře (příloha k masu dostatek zeleniny, místo stolního oleje olivový olej, mořské plody, luštěniny, atd.)

Breussova dieta

Je poměrně drastičtějším, ale účinným řešením pro shazování kilogramů. Tím, že se z jídelníčku odstraní pevná strava, je primárně určena lidem, kteří onemocní rakovinou a potřebují k nádoru stopnout přívod živin, aby přestal růst.

Rakovinotvorné buňky totiž nejsou ničím živeny, ale je to samozřejmě i na úkor energie, kterou nenačerpáte jen z vitamínů, také dost zhubnete. Můžete se cítit unavení. Sice dostatečně pijete, ale zeleninové šťávy a bylinkové čaje jistě neuspokojí ani vaše chuťové buňky. Jídelníček sestavený pro Breussovu dietu je poměrně striktní.

Ananasová dieta

Ananasová dieta spočívá pouze v konzumaci ananasu po dobu 7 dní. Kilogramy půjdou rychle dolů, ale vzrůstající odpor k ananasu bude stoupat. Když ho budete mít už dost v pevné formě, udělejte si z něj nápoj nebo zařaďte i jiné citrusové plody.

Banánová dieta

Banánová dieta je dieta, kde převládá banán. Pomáhá se organismu vyrovnat s překyselením. Cítíte se s ním dobře i z toho důvodu, že obsahuje hodně minerálů a stopových prvků. Navíc se vám bude lépe spát a budete odolnější proti stresu.

Medová dieta

Konzumace jedné lžíce medu před spaním způsobí rychlejší spalování tuků a ráno nemáte chuť na sladké. Je to prosté, ale účinné. Nejezte skryté cukry z jiné potravy, dejte si raději med na noc a uvidíte, že kalhoty o jednu konfekční velikost méně, než máte doposud, jistě za pár dní obléknete.

Také máte rády přehled o všech světových dietách? Začněte sledovat náš blog o hubnutí, kde se dozvíte vše podstatné – najdete nás na Facebooku. Nebo se můžete stavit na některou z poboček Naturhouse, kde se od výživového poradce dozvíte vše podstatné o hubutí, redukování tulů a získáte i jídelníček na hubnutí – konzultaci bezplatnou si sjednáte zde: konzultace hubnutí.

Přečtěte si další články o hubnutí:

Hubnoucí Kápo

Vše, co jste potřebovali vědět o hubnutí on nikdy nevěděl. A proto se projedl do 100 kg váhy, aby znovu musel pochopit, jak se dá hubnout i bez hladu. Dnes je hlavní redaktorem našeho magazínu, protože si prošel vším od nadváhy, zdravotních obtíží, až po jojo-efekty a hlavně udržitelné hubnutí. To ho dodnes drží fit a v pevné a štíhlé postavě.