Očistný výživový program Kokosová očista 3 FIRST je dalším produktem značky Wild & Coco, který je založen na benefitech konzumace mladého kokosu. V čem tkví jeho výhody a jak se používá?

Jak vypadá Kokosová očista FIRST

V balení najdete tři typy produktů, a to kokosovou vodu Royal Virgin BIO, probiotika Superhuman 10 kapslí a Natural Symbiotic Cocofir BIO.

Kokosovou očistu byste měli praktikovat tři dny, během nichž nebudete konzumovat žádnou pevnou stravu. Vše nahradíte kokosovým kefírem a kokosovou vodou. Současně k tomu budete užívat probiotika.

Pokud chcete očistu svého organismu podpořit, začlenit si do své stravy můžete mladý ječmen, a to formou přidání jedné lžičky do každého nápoje.

Pro urychlení očisty je rovněž doporučeno dochucovat pitnou vodu lžící kokosového nebo jablečného octa.

Pro doplnění dostatečného objemu energie během detoxu je vhodné také dodat Essential Protein, což jsou raw aminokyseliny získané z fermentované cizrny, které jsou dostupné v tabletách.

V případě, že máte náročný každodenní program a potřebujete více energie, například pro zvládnutí více pohybu, je na místě zvýšit přísun kokosové vody. Pít můžete až dvojnásobnou dávku oproti původnímu doporučenému množství.

Kokosová očista FIRST je dodávana v bio kvalitě a zároveň všechny produkty odpovídají principům raw stravování.

K čemu je to všechno dobré

Proč se vlastně detoxikovat? Detox slouží k odstranění nahromaděných toxinů v organismu. Ty se v něm mohou hromadit dokonce řadu let.

Kokosová očista především pročistí žaludek a střeva, ale i pleť. V těle se rovněž nastartuje efektivní spalování tuků. Nicméně hubnutí určitě není primárním účelem detoxu, proto ani počet ztracených kilogramů není vyloženě vysoký.

Kokosová voda je navíc bohatá na antioxidanty, proto vám její pití i dodá novou energii. Detox má rovněž vliv na spánek, který prohlubuje a zkracuje.

Díky tomu se tělo i mysl mohou rychleji dostat do spánkové hladiny, v níž dokáží efektivně odpočívat.

Kokosovou očistu lze uchopit jako pomyslný životní restart, který vám pomůže se odrazit k novému životnímu stylu. Řadu návyků si lze uchovat i pro dobu, kdy už kokosové produkty užívat nebudete. Do detoxu totiž patří i pravidelný pohyb, otužování a dechová cvičení. Na místě je také omezit používání elektroniky, a to zejména před usnutím.

Proč zrovna mladý kokos

Mladý kokos se jako hlavní surovina detoxikační kúry používá primárně proto, že dodává energii. Tato surovina je zároveň doslova nabitá zdravými tuky, elektrolyty, vitamíny, minerály i antioxidanty a také hydratuje a regeneruje. Je proto považován za legendární superpotravinu.

Kokos obsahuje také enzymy a prebiotickou vlákninu, je možné jej zpracovat fermentováním a vyrobit tak potraviny prospěšné pro náš střevní mikrobiom. Ten je zcela zásadně důležitý pro celkové zdraví našeho organismu.

Aby bylo možné z kokosu vytěžit to nejpodstatnější, musí jít nejen o vysoce kvalitní surovinu, ale zapotřebí je i šetrné zpracování.

Všechny produkty dodávané pod značkou Wild & Coco jsou proto ryze přírodního původu a současně maximálně čerstvé.

CO na něj říkám já?

Prožila jsem si to pěkně od počátku, dle návodu, mimochodem krásně připraveného graficky ve zlatých obálkách – i s přiloženým odkazem na video, cvičení jógy, …

A musím uznat, že to bylo v začátcích náročné, nejsem zvyklá držet půsty/diety tohoto rázu, takže to myšlenkové odtažení od fyzického klasického jídla bylo náročné.

Ale… sedlo si to druhý den a těšila jsem se z energie, kterou mě to opravdu nakoplo.

Tělo potřebovalo změnu, takže to mi myšlenkově i fyzicky neskutečně sedlo. Potřebujeme se čas od času zastavit a získat jiný nadhled, kontext pro to co děláme dobře či špatně. A právě očista mě dokázala v tomhle zastavit.

Klady
  1. Ucelený balíček všeho, co potřebujete
  2. Graficky připravený postup
  3. Návodné úvodní video
  4. Lekce cvičení přes internet
Zápory
  1. Asi jen cena, ale na tu kašlete!

Více infa najdete přímo u WildCoco shopu :))

Přečtěte si další články o hubnutí:

Vrchní hubnátor