Už Vám dochází nápady na chutné a hlavně výživné snídaně? Zkuste novou křupavou granolu od Wild&Coco! A jak už víte z dřívějších recenzí, tohle jsem si nenechala ujít.

Ptáte se, co je granola?

Granola je zapečená směs nejrůznějších ořechů, semínek, kokosových lupínků a kakaa. Do směsy se mimo jiné přidávají i různá přírodní sladidla, jako například med, třtinový cukr, javorový sirup nebo sirup z agáve.

Granola se výborně hodí ke snídani nebo jako svačina do práce.

Tyto potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je oves, ořechy a semena, zpomalují vyprazdňování žaludku a prodlužují dobu trávení, což Vám také může pomoci cítit se déle sytí – a dokonce může pomoci kontrolovat chuť k jídlu.

Jaké jsou další benefity granoly?

Zlepšuje krevní tlak

Přísady s vysokým obsahem vlákniny, jako je oves a lněná semínka, pomáhají snižovat  krevní tlak.

Snižuje hladinu cholesterolu

Oves je dobrým zdrojem beta glukanu, což je typ vlákniny, která působí na snížení hladiny celkového a špatného cholesterolu, dvou rizikových faktorů pro srdeční onemocnění.

Je bohatá na antioxidanty

Ingredience jako kokos, chia semínka a para ořechy jsou dobrými zdroji antioxidantů bojujících proti zánětu, jako je kyselina gallová, kvercetin, selen a vitamín E. 

Výživová hodnota granoly samozřejmě závisí hlavně na použitých ingrediencích. Pojďme se tedy podívat blíže na novou snídani od Wild&Coco, kteří Vám tuto potravinu představují v nové verzi!  

Co tedy přesně granola od Wild&Coco obsahuje? 

Jsou to semínka jako lněné semínko, sezamové semínko, slunečnicové semínko a chia semínko, které mají vysokou energetickou hodnotu a jsou bohaté na vlákninu.

Dále granola obsahuje rýžový sirup, kokosové chipsy, vodu, tahini pastu, březový cukr, kakaový prášek 2 %, maca prášek 0,6 % a sůl. 

Tato nová křupavá granola je vyrobena z bezlepkových veganských surovin. Kakao a maca napomáhají schopnosti koncentrace a dodávají sílu minerálními látkami (železo a hořčík).

Lněná semínka a chia vyživují mozek díky omega-3 mastným kyselinám a vysokému množství proteinu. Kokosové chipsy představují prvotřídní zdroj vlákniny pro zdravé zažívání a rýžový sirup, bez obsahu fruktózy, navodí delší pocit sytosti a dodá tělu dlouhotrvající energii. 

Tak co? Už máte chuť?  

Mě rozhodně chutnala – líbí se mi čisté složení založené na původních surovinách. A to ve veganské variantě a nechybí ani dnes tolik oblíbené superpotraviny – maca a chia, které nejspíše nechybí ani u vás doma či v lednici.

Klady

  • Bezlepkové složení
  • Superpotraviny
  • Vegan friendly složení
  • Příjemná kokosověčokoládová chuť
  • Dostatek vlákniny
  • Kvalitní suroviny

Zápory

  • Rychle mizí
  • Výraznější chuť semínek

Více najdete na jejich webu. :))

Přečtěte si další články o hubnutí: