Maca peruánská patří mezi nejkvalitnější superpotraviny na světě. Podle názvu pochází z oblasti peruánský And, kde byla nejprve objevena Inky, kteří našli její skutečné využití a zjistili, že se jedná o velmi účinný adaptogen a afrodiziakum. Proč je tedy dobré jí brát a komu tím prospějete?

Energie a vitalita

Je to jedna z bylin, které vám poskytnou mnoho energie a zlepší vitalitu. Navíc velmi účinně povzbuzuje dobrou náladu. Po jejím užití se cítíte jako superhrdina, máte kvanta energie, mnohem lépe se vám sportuje, protože Maca je taktéž velmi prospěšná v oblasti sportu a záříte dobrou náladou.

Je to z důvodu vysoké adaptability této rostliny. Maca peruánská, se vyskytuje zejména v horách, proto musí mít tuhý kořínek, nesmí podléhat každému výkyvu teploty.

Sportovní výkon

Jak jsme již uváděli, tak Maca je jedna z nejlepších bylin, a to konkrétně pro lidi, jenž vykonávají náročnou práci nebo pro ty, od kterých se vyžadují vysoké sportovní výkony.

Důvod je prostý, rostlina má ve svém kořenu 5 podstatných organických sloučenin ze skupiny steroidů (nebojte, vše je zdravé – jedná se o steroly), které účinně zvyšují výkonnost a podporují růst svalové hmoty.

Mimo jiné je velmi dobrá pro regeneraci svalů a zbavení stresu, což je při cvičení klíčové.

Plodnost

Maca je známa pro své specifické účinky na lidskou plodnost. Velmi působivě se podílí na navyšování libida, které je tak potřebné pro kvalitní sex. Zároveň často napravuje problémy s plodností.

O tom všem ostatně svědčí rituály samotných Inků. Ti za pomocí tohoto adaptogenu mohli ovlivňovat plodnost svých dětí, je známo, že dětem dávali malou lžičku kořene. U těch se později projevila zdravá míra plodnosti, zároveň je povzbudila ve všech jiných, vývoj ovlivňujících aspektech.

Pryč se stresem

Vzhledem k účinné funkci afrodiziaka, se nám nabízí schopnost Macy zlepšit problémy s náladou. Zlepšuje celkové imunitní systém, což znamená, že jste plní energie. Napomáhá tělu prožívat těžké stresující situace, je tedy naprosto vhodná během zkouškového období.

Bojuje proti depresi a úzkosti. Velmi se podílí na kvalitě spánku, poznáte to prakticky hned po prvním užití. Ráno vstáváte čilí a plní energie. Zároveň se jedná o antioxidant, které jak známo, čistí tělo.

Neváhejte tedy Macu pořídit. Nejenže vám přináší všechna tato úžasná pozitiva, ale také vám prodlužuje život a oddaluje stárnutí. Je naprosto vhodná pro každou věkovou kategorii.

Přečtěte si další články o hubnutí:

Hubnoucí Kápo

Vše, co jste potřebovali vědět o hubnutí on nikdy nevěděl. A proto se projedl do 100 kg váhy, aby znovu musel pochopit, jak se dá hubnout i bez hladu. Dnes je hlavní redaktorem našeho magazínu, protože si prošel vším od nadváhy, zdravotních obtíží, až po jojo-efekty a hlavně udržitelné hubnutí. To ho dodnes drží fit a v pevné a štíhlé postavě.