Již uběhl nějaký ten pátek od porodu a vy stále máte nabitá kila, která nejdou dolu? Shazování po porodu je mnohdy nadlidský úkol, ale často zbytečně. Stačí jen dodržovat pár základních pravidel a nadbytečná kila půjdou dolů sama. Pojďme si tedy říct, jak shodit kila po porodu.

Jak zhubnout po porodu – rady

Prvním a nejdůležitějším pravidlem, na které se často zapomíná, je dostatek času. Z důvodu toho, že máte fůru povinností, které musíte během dne splnit, nemáte dostatečný čas na sebe.

Příprava zdravých jídel, klid na jídlo či cvičení se těžko zvládá v hektickém dni. Ráno si dáte v rychlosti sušenku, k obědu sníte zbytky po dětech a večer, když máte konečně chvilku klidu, si dáte vše, co najdete v ledničce.

Jak opravdu shodit kila?

Není se tedy čemu divit, že kila jdou opačným směrem, než byste si přála.

Základem zdravého stravování je pravidelnost, pestrá strava a menší porce. Dodržováním těchto základních kamenů hubnutí, půjdou kila dolů rychle a zdravě.

Velké množství jídla není až takovým problémem, jak se může zdát. Větší důraz dávejte na jeho složení a pestrost. Během kojení budete mít větší hlad a žízeň. Připravte si tedy ke kojení skleničku vody a menší svačinku v podobě zeleniny. Mnohé diety slavných však nedoporučujeme – nejsou vhodné pro náročné těhotenství či následné šestinedělí.

Samotným kojením shazujete přebytečná kila také, ale nesmíte jíst za dva. Maximální nárůst stravy by měl být zhruba o čtvrtinu více, než je tomu během těhotenství. Zapomínat nesmíte ani na minerály a vitamíny, které jsou důležitou součásti zdravého stravování a hubnutí.

Jak nakopnout spalování tuků po porodu

Pokud si budete udržovat na paměti tyto jednoduchá pravidla a poučky, časem se váš metabolický systém dostanete opět do normálu a začnete hubnout přirozeně.

Nepůjde sice o drastické hubnutí, ale o to více trvalý bude výsledek, bez nežádoucích efektů v podobě vracení váhy. Pokud k tomu všemu přidáte i menší pohyb (například cviky squaty), otázka jak shodit kila po porodu, již nebude záhadou. Otázka, jak zhubnout po porodu, vás při dodržování základních pravidel už nemusí trápit.

Přečtěte si další články o hubnutí: