Plno lidí, kteří se snaží hubnout, chtějí mít viditelné výsledky co nejdříve. Mnohdy si však neuvědomují, že rychlá ztráta kilogramů jim může přinést spíše zdravotní potíže, než kýžený výsledek shozených kilogramů a zdravého těla.

Jak zdravě zhubnout

Zdravý návod na to jak rychle zhubnout neexistuje. Můžete však zkusit nastartovat zdravé hubnutí, díky několika jednoduchým poučkám, které vám pomohou shodit přebytečná kila a možná rychleji, než byste to čekali.

Jak zdravě hubnout? Pravidelné stravování a jeho dodržování je základem úspěšného shazování kil. Jíst 5 krát denně menší porce, které jsou složené ze zdravých potravin, je stavebním kamenem, na kterém byste měli postavit celou dietu, pokud tedy vážně chcete zhubnout a netrápit se JoJo efektem. Snídaně by měla být vydatná, neboť vás nastartuje do nového dne.

Složení správné stravy na hubnutí

Měla by být složena z dostatečného počtu sacharidů, bílkovin, vitamínů a minerálů. Směrem k večeru postupně redukujeme příjem sacharidů. K obědu omezíme velikost přílohy a k večeři to samé. Ve večerních hodinách bychom měli zamezit konzumaci ovoce.

>>> Pokud máte problémy se sestavením vlastní diety, zkuste konzultaci od NaturHouse. <<<

Ráno by mělo být tedy založeno na sacharidech pro potřebnou energii a v odpoledních hodinách by měla převládat strava založená na bílkovinách a zelenina s kvalitním rostlinným olejem. Během diety se vyvarujte slazeným limonádám, alkoholu a podobným nezdravým pochutinám. Zkuste jídelníček na zdravé hubnutí, o kterém jsme psali už dříve.

Jak se pohybovat při zdravém hubnutí

Dobrým přítelem k dietě, je pohyb. Bez něj kila půjdou mnohem hůře dolů. Za celý den si stačí najít dvakrát deset minut na cvičení a výmluvy, že nemáte dostatek času, nejsou tedy na místě. Deset minut si každý najde a cvičit se dá již ráno v posteli či v práci u počítače.

Jednoduché cviky na posilování stehen, břicha či rukou nejsou náročné a přitom vám poskytnou velkou službu v boji proti přebytečným kilům. Musíte jen přestat hledat výmluvy a hubnutí vám půjde snadno, zdravě a vcelku rychle.

Přečtěte si další články o hubnutí: