Cocombucha (od wild coco) je dle výrobce lahodný nápoj velmi příjemné chuti, který osvěží mysl i ducha a vitalizuje v organismu každou buňku. Má se jednat se o vylepšenou recepturu klasické Cocombuchy vyráběnou v limitované edici LIMITED SPA EDITION. Tak se na ni jdeme v naší čtenářské recenzi/testu podívat.

Co to vlastně je?

Možná znáte tyto specifické nápoje, které hezky perlí, ale tenhle atyp nejspíše ne. Zmíněý fermentovaný kokosový nápoj je nabit kvasinkami rodu Saccharomyces a antioxidanty – polyfenoly, díky této unikátní kombinaci je naprosto ojedinělý, ozdravuje trávicí ústrojí i celý organismus.

Každá láhev je unikátní díky neustále probíhající sekundární fermentaci, která v láhvi probíhá až do jejího otevření.

Cocombucha wild coco tímto nabízí celé spektrum chuťových variací.

Nápoj se vyznačuje velmi nízkým obsahem cukru (2,3%), tím se řadí mezi Low card produkty. Díky fermentaci je mírně alkoholický (2,2 %). Tato Cocombucha je stejně jako ostatní produkty s tímto názvem vyráběna na základě poznatku, že původ většiny nemocí je ve střevech, představuje tak skvělou prevenci celého spektra onemocnění.

Pít by ji měl každý, kdo potřebuje do těla rychle dodat živiny, energii i účinnou hydrataci, obsahuje totiž elektrolyty.

Proces neustále probíhající fermentace zajišťuje přísun kvalitních probiotik do organismu, zlepšuje funkci střev i vstřebávání živin z potravy.

Co vlastně koko kombucha obsahuje?

Kokosová voda, již Cocombucha wild coco obsahuje, je získávána z mladých kokosů, jde o 100 % přírodní produkt obsahující velké množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, aminokyselin a antioxidantů.

Ve spojení s prospěšnými bakteriemi dochází pravidelným pitím tohoto nápoje k revitalizaci organismu i anti aging efektu, navyšuje se pohotovost imunitního systému a díky obsahu enzymů se zrychluje metabolismus.

SLOŽENÍ

Cocombucha wild coco obsahuje panenskou kokosovou vodu, kvasinkové bakterie, bakterie mléčného kvašení,100 ml nápoje obsahuje 27 kcal, 0,1 g tuků, 3,7g sacharidů, z toho 2,3 g cukrů, 0,1g bílkoviny a 0,01 g soli. Obsah láhve je 330 ml.

Co na ni říkám já?

Narovinu kombuchy miluju, dokonce mám v plánu si s nimi i doma experimentovat. Takže je mám solidně napité, od těch mrtvých, které jsou pasterizované, až po ty živější, které perlí a mohou se klidně i zkazit/překvasit. Ale tenhle kousek, ten je opravdu speciál.

Chuť není za mě vůbec blízká kombuše, je strašně specifická. Právě díky základu v kokosové dužině má zvláštní aciditu podobnou kefíru. Kdybyste zavřeli oči, cítili byste jemně zkvašený kokos s mléčným nádechem. Na začátku vás to rozhodně překvapí, ale při druhém doušku už nemáte chuťový šok a vlastně si v tom můžete najít zalíbení.

Klady

  • Netradiční chuť kokosu
  • Zkvašeno pro vaše bříško
  • Zdravotní přínosy

Zápory

  • Horší dostupnost v běžné síti obchodů (doporučuji e-shop níže)

Více informací najdete na Wild Coco! :-))

Přečtěte si další články o hubnutí: