Většina žen se trápí svými boky, které svým tvarem balí celou postavu do podoby hrušky. Jak zhubnout boky je pro mnohé ženy tvrdým oříškem. Zhubnout boky je totiž složité a vyžaduje to jistou dávku úsilí, které se zaměří konkrétně do této oblasti. Zdravá strava je základ a k tomu speciální cviky, které vytvarují vaše boky do ideálního tvaru.

Jak pořádně zhubnout boky

Ve většině případů široké boky mají genetické predispozice. Může to však také být nevhodnou stravou či jako vzpomínka na těhotenství. Správně upravený jídelníček a doplněk v podobě sportu však zamává s vašimi nadbytečnými kily v bocích jako po másle.

Pravidelný pohyb je polovinou úspěchu. Během týdne si najděte alespoň dvakrát či třikrát čas na cvičení. Nemusí se jednat o dlouhá cvičení, ale stačí zhruba 45 minut a vaše tělo se rychle začne tvarovat k obrazu, který si přejete.

Během cvičení se soustřeďte na cviky, které jsou zaměřena na spodní část těla. Ty vám poslouží jako skvělý pomocníci v boji proti velkým bokům. Taková cvičení se nacházejí v každém správném fitness centru.

Tanec je také dobrá cesta…

Vybírejte si aerobic, spinning, zumbu či jiný druh tance. Nejenže řádně zatočíte s boky, ale vytvarujete si kompletně celou postavu a navíc získáte kondici.

Pokud chcete mít sázku na jistotu, přidejte k těmto druhům aerobního cvičení ještě speciální cviky na boky. Díky tomuto posílíte ochablé partie a zároveň zhubnete.

Jak najít vhodné cviky pro posílení

Základním cvikem na boky je klasický dřep. Ten neprovádíme až na paty, ale bohatě stačí, když se koleno ohne do pravého úhlu. Využít můžete židle či lavice a kontrolovat tak správný pohyb. Dalšími cviky, které skvěle doplní posilování boků, jsou šikmé zkracovačky, intenzivní squaty, boční výpady či oblíbený pohyb z dětství, točení obruby.

Hubnutí a posílení boků je složitější, ale při správném používaní všech zásad, dosáhnete kýženého výsledku během pár týdnů a vaše postava bude zářit na všech frontách.

Přečtěte si další články o hubnutí:

Hubnoucí Kápo

Avatar for Hubnoucí Kápo

Vše, co jste potřebovali vědět o hubnutí on nikdy nevěděl. A proto se projedl do 100 kg váhy, aby znovu musel pochopit, jak se dá hubnout i bez hladu. Dnes je hlavní redaktorem našeho magazínu, protože si prošel vším od nadváhy, zdravotních obtíží, až po jojo-efekty a hlavně udržitelné hubnutí. To ho dodnes drží fit a v pevné a štíhlé postavě.