Dieta má svůj původní účel v nemocničním prostředí. Prvotním záměrem je úprava stravy pro pacienty, kteří trpí nějakou nemocí a potřebují stravování upravit podle orgánu, který jim funkci vykonává jen z části.

Dostáváme se potom k různým typům diet, které musí dodržovat, např. s omezením tuku, nízkocholesterolová, diabetická, šetřící, atd.

O dietách jsme psali už dvakrát:

https://www.hubnibezhladu.cz/dalsi-diety-slavnych-pod-drobnohledem/

https://www.hubnibezhladu.cz/diety-obecne-co-jste-vsechno-nevedely/

Samozřejmě je mezi nimi zahrnuta i dieta redukční, kterou by poslední dobou potřebovala drtivá většina lidí. Existují tak nejrůznější diety, které souvisí i s očistou organismu. Věděli jste, že ostrá zrnka rýže dokážou ze střev odstranit to, co v nich leží delší dobu? A poradí vám takovou dietu na konzultaci hubnutí?

Dieta modelek

Pět porcí denně a jen ovoce. I takto by se dala definovat dieta modelek, která má úspěchy v přísunu vitamínů a sacharidů. Konzumuje se hodně ananasu, kiwi, hroznů a banánů.

Rýžová dieta

Rýžová dieta je zdravá a lehká. Můžete jí zkusit na tři dny a uvidíte, že nějaké to kilo určitě shodíte. Pokud nezvládnete jíst jen suchou rýži doplňte ji o dietní plátek drůbežího masa, ryby nebo zeleniny. Na očistu organismu je lepší rýže suchá, protože zrnka procházející trávicím traktem s sebou berou i nečistoty. Dodržujte navíc pitný režim a pijte vodu bez bublin.

Žlučníková dieta

Žlučníková dieta je zaměřena pro nemocné, kteří trpí onemocněním žlučníku (záněty, kameny, nádory). Vyznačuje se vyřazením převážné většiny tuku se zachováním másla a olivového oleje. Také jsou tu zakázány úpravy jídla pečením a smažením. Absolutní tabu je přepálený tuk.

Melounová dieta

O melounu málokdo ví, že je k redukci váhy jako stvořený. Jeho převážnou většinu tvoří voda, což je pro shazování kilogramů ideálním řešením. Navíc má i vitamíny, minerály a sacharidy. Zasytí a při sportu nemáte pocit hladu. Současně se podílí i na detoxikaci organismu.

Dieta 5+2

Tento druh diety se drží dlouhodobě, protože neslouží k tomu, abyste rychleji shodili kilogramy. Jedná se o proces, který nastolí organismu režim a regeneraci. V podstatě jde o to, že 5 dní jíte normálně, jak jste zvyklí, ale zbývající 2 dny se omezí přísun kalorií. Podobně efektivní a dlouhodobý efekt najdete u výživových plánů (jídelníčku na hubnutí) u konceptu zdraví NaturHouse.

Detoxikační dieta

Detoxikačních diet existuje spoustu druhů, jen si vybrat tu správnou. Nejedná se pouze o půst jako takový, ale lepší je nastavení diety podle celkového stavu vašeho organismu. Detox zvládne očistit organismus od zplodin, které se v těle nahromadily a tím nastartovat metabolismus. Pokud vám nejde zhubnout, zkuste nejprve detoxikaci. Pijte hodně ovocných a zeleninových šťáv.

Bezezbytková dieta

Střevní potíže trápí řadu z nás. Dokonce dodržováním určitého režimu můžeme naším střevům vrátit střevní peristaltiku do normálu. Co se při takové dietě konzumuje? Potraviny, které nezanechávají ve střevě těžko stravitelné zbytky.

Pomohl vám dnešní článek? Sdílejte ho pro své přátele a pomozte jim s detoxem či hubnutím přebytečných kil, se kterými se trápí už dlouhé roky. Každá z nás má nějaké takové přátele v kontakt listu… Pomozte jim:)

Přečtěte si další články o hubnutí: