Za tým Hubnibezhladu.cz vám přinášíme další díl našeho miniseriálu o detoxikaci organismu (První díl najdete zde: Detoxikace organismu. Detox těla je klíčovou součástí mnoha hubnoutích programů a je tomu tak správně. Je zbytečné přecházet na nový výživový plán (byť na míru vytvořený dle vaší anamnézy), když vaše tělo je plné usazených léků, chemikálií a jiných nežádoucích směsí.

Minule jsme začala probírat detoxikaci celého těla, dnes si rozebereme způsoby očisty jater, střev a povíme si něco o příznivém jarním detoxu.

Detoxikace jater

Pokud se zaměříme na jednotlivé orgány, které si detox opravdu zaslouží, jsou to především střeva a játra. Hlavně zde probíhá mnoho chemických procesů, při kterých vzniká i řada odpadních látek. Játra jsou denně zatěžována mnoha toxiny, které mají za následek únavu a také dopad na zdraví jako celek.

Zaměřte se více na produkty z přírody, natrhejte si pampeliškové či kopřivové listy, pití čajů této úrovně vám může i zachutnat. Výborný je i zázvor, citrón, mořské řasy a také kvašená zelenina.

Vaše jídlo můžete posypat bylinkami, např. ostropestřec, řebříček, svízel, smetanka a rozrazil. Detoxikace jater, zaměřená i na estetickou stránku věci, kde je výsledkem pěkné a zdravé jídlo, se vám bude líbit mnohem více a dokonce i lépe chutnat.

Detoxikace střev

Správná funkce střev je důležitá pro zachování obranné bariéry proti rakovině a dalším nemocem. Toxiny ze střev jsou těmi nejhoršími, protože vyvolávají střevní potíže doprovázející křeče a také zatěžují ledviny.

Strava bohatá na vlákninu nám střeva vyčistí – detoxikace střev (zrna, luštěniny, ovoce, zelenina). Dostatek tekutin a pohybu snad není třeba připomínat. O klystýru v domácím prostředí se poraďte s lékárníkem nebo lékařem.

Jarní detox

S detoxem se nejlépe začíná na jaře, odtud název jarní detox. Lidé odhazují teplé svrchníky a po zimě se nemohou dočkat jara. Začněte zlehka i s novým režimem, první sluníčko vám k tomu dodá energii. Detox těla je možností, jak získat zpět svou vitalitu.

Pomozte svým přátelům a sdílejte tento článek s konkrétními tipy na detoxikaci těla – pomozte jim tím k zdravějšímu tělu. Díky detoxu mohou lehčeji zhubnout a hlavně je budou méně trápit všemožné nemoci a strasti.

Přečtěte si další články o hubnutí: