Snad každý by si přál mít zdravé a čísté tělo, které šlape jako švýcarské hodinky. Lidské tělo neustále vysílá všemožné signály, které nás upozorní na jeho stav, bohužel i z těch negativních řad.

Nemoci, které mají svou biologickou příčinu, se léčí snadněji, než ty, které jsou na psychosomatickém podkladu. Detoxikace organismu neuškodí nikomu, když je šetrná, naopak ve všech případech prospívá. Samočistící proces organismu je nastaven tak, aby 100 % fungoval.

Detoxikace organismu

Svou vlastní měrou tento základní fakt ovlivňujeme více, než si uvědomujeme. Ať už to jsou večírky v alkoholovém opojení, kouření nebo nezdravá strava, jsou to pro organismus jedy, kterých se čas od času mile rádi nabažíme. Dopad na organismus je potom různý, např. únava, bolesti hlavy a břicha. Detoxikace organismu vyloučí z těla škodlivé látky a uvede ho do tolik potřebné harmonie!

Detoxikace organismu jídelníček 7 dní

Detoxikaci organismu je ideální nastavit na optimální dobu, dle vašeho zdravotního stavu. Pokud se s něčím léčíte, raději se domluvte s lékařem, jestli je pro vás půst nebo klystýr zrovna to pravé ořechové. Všude platí, že nic se nemá přehánět a zde to platí dvojnásob. Hladověním akorát přijdete o svalovou hmotu a bílkoviny pro její výstavbu.

Častějším klystýrem se vám může povést dehydratace organismu. Zkuste nejprve nenásilnou formu detoxu a uvidíte, jak na to tělo zareaguje. Každý den do svého jídelníčku zařaďte stravu bohatou na minerály, vitamíny a vlákninu.

Vyhněte se konzervantům, dále také sladkostem z jednoduchých cukrů a nepřesolujte si jídlo. Nadbytečná sůl na sebe váže vodu a organismus přetěžuje. Naopak se nevyhýbejte česneku, cibuli a jiné zelenině. Výborným detoxem je i zelí, kapusta, brokolice nebo květák. Ač máte pocit, že vás nadmou, rychleji je strávíte.

Dejte ostatním vědět, jak je detoxikace těla jednoduchá a že ji zvládne téměř každý z nás – dejte jim šanci pročistit své tělo, aby mohli žít zdravější a kvalitnější život:

Jídelníček pro detox

Jídelníček si sestavte tak, aby byl lehký a zároveň pokryl energetické potřeby organismu. Řešením pro vás může být detoxikace organismu jídelníček 7 dní, za pouhý týden čisté stravy dokážete tělo výrazně vyčistit. Pokrm můžete dochutit kurkumou, jako přílohu si dopřát rukolu, mořské řasy nebo olivy.

Přečtěte si další články o hubnutí:

Hubnoucí Kápo

Vše, co jste potřebovali vědět o hubnutí on nikdy nevěděl. A proto se projedl do 100 kg váhy, aby znovu musel pochopit, jak se dá hubnout i bez hladu. Dnes je hlavní redaktorem našeho magazínu, protože si prošel vším od nadváhy, zdravotních obtíží, až po jojo-efekty a hlavně udržitelné hubnutí. To ho dodnes drží fit a v pevné a štíhlé postavě.