BrainMax Adaptogenic Coffee představuje unikátní spojení kávy a dalších posilujících složek. Jak funguje a co obsahuje?

Co je BrainMax Adaptogenic Coffee

Základní složkou tohoto nápoje je výběrová instantní káva. V tomto případě se jedná o odrůdu robusta. Ta má asi dvakrát vyšší obsah kofeinu než arabica. Poznáte ji na první pokus i podle specifické zemité chuti, kterou rozezná i laik.

Kávu doplňuje organické kokosové mléko. To vykazuje i podíl přirozeně se vyskytujících MCT mastných kyselin, tedy medium chain triglycerides.

Další složkou v BrainMax Adaptogenic Coffee je korálovec ježatý. Jde o vzácnou houbu, které se také přezdívá lion’s mane neboli lví hříva.

Patří do spektra tzv. medicinálních hub, které se do kávy přidávají kvůli blahodárným účinkům na lidské zdraví.

Ve složení rovněž najdeme rozchodnici růžovou, což je rostlina, kterou můžete znát i pod latinským názvem Rhodiola Rosea. Také ona se významně podílí na výsledném efektu BrainMax Adaptogenic Coffee, neboť obsahuje kolem 140 účinných látek.

Poslední položkou je aminokyselina l-theanin. Ta se vyskytuje přirozeně především v čaji, a to jak v černém, tak i v zeleném.

Jaký účinek má BrainMax Adaptogenic Coffee

Efekt jednotlivých složek synergicky zajišťuje celkovou mentální i fyzickou svěžest. Korálovec ježatý se stará o podporu kognitivních funkcí. V některých studiích již vědci prokázali jeho schopnost u pacientů i mírnit důsledky kognitivních poruch.

Rozchodnice růžová je považována za účinný adaptogen. Jde o přírodní prostředek, který se používá pro zmírnění únavy, ale také úzkosti a deprese.

Kromě psychické výkonnosti má tato rostlina vliv i na výkon fyzický a celkovou kondici.

Aminokyselina l-theanin se používá k celkové harmonizaci organismu, ale také k vylepšení kvality spánku. Připisuje se jí také schopnost redukovat úzkost a zlepšovat celkově psychický stav. Používá se i pro posílení soustředění.

Kokosové mléko dodává do této kávy MCT mastné kyseliny. MTC olej je pak zdravým zdrojem energie, který především prospívá funkci našeho mozku.

Jak připravovat a konzumovat BrainMax Adaptogenic Coffee

Výhodou BrainMax Adaptogenic Coffee je rovněž to, že se jedná o kávu instantní. Je tedy snadno připravitelná pouhým zalitím horkou vodou. Šálek kávy si díky ní vychutnáte kdekoli, kde potřebujete získat energii, ať už doma nebo v práci.

Nepotřebujete na ni ani žádné speciální vybavení v podobě kávovaru, postačí obyčejná rychlovarná konvice.

Správná příprava této kávy počítá se dvěma čajovými lžičkami kávy na jeden hrnek. To znamená přibližně 8 gramů kávy. Ty zalijí horkou vodou o maximální teplotě 60 až 70 °C.

Doporučená dávka není stanovena, nicméně Evropský úřad pro bezpečnost potravin uvádí, že pro dospělého jedince s hmotností 70 kg je limitním množstvím 400 mg kofeinu na den. V jedné dávce BrainMax Adaptogenic Coffee se pak nachází 112 mg této látky.

Jaké jsou výhody této kávy

Káva se vyznačuje vyváženým aroma a lahodnou chutí. To je především zásluhou kokosového mléka. Přidané houby nemají na chuť produktu vliv.

Druhou výhodou je to, že ve srovnání s tradiční kávou je zde účinek kofeinu zmírněn působením l- theanininu.

To vede k odstranění klasických příznaků v podobě stresu a zvýšené nervozity, které se mohou dostavit po požití běžné kávy.

Další předností je to, že se jedná o certifikovaný bio produkt vyprodukovaný v souladu se zásadami ekologického zemědělství. Pitím této kávy tedy podporujete udržitelný způsob pěstování a ohleduplné zacházení s přírodou.

Zároveň před uvedením na trh prochází všechny šarže důsledným testováním. Jako spotřebitel si proto můžete být zcela jisti, že v šálku vašeho nápoje nejsou obsaženy mykotoxiny, pesticidy ani těžké kovy.

Klady

  1. Na nás rozhodně funguje
  2. Přírodní/bio složení
  3. Ozkoušená receptura
  4. Jednoduché dávkování
  5. Chutná chuť :))

Zápory

  1. Asi jen vyšší cena, ale to neřešte

Více infa najdete na Brainmarketu :-))

Přečtěte si další články o hubnutí:

Vrchní hubnátor